Top

Dvojizbový byt v Novom meste

Pracovne vyťažený aktívny pár nás požiadal vytvoriť návrh interiéru dvojizbového bytu, ktorý by im poskytoval dokonalý a ničím nerušený oddych medzi náročnými cestami po horách a svete.

Predom vybraný štandard v novostavbe sme podľa požiadaviek klienta doplnili moderným dizajnovým štýlom, ktorý nadviazal na farby a materiály definované štandardom.

V návrhu sme sa zaoberali obývačkou s kuchyňou, spálňou a chodbou, pričom všetok nábytok vrátane šatníka v spálni je navrhovaný na mieru v odtieňoch sivej a bielej farby a vkusne dopĺňa prítomný štandard. Veľa času sme strávili najmä nad tým, aby jednotlivé časti nábytku vytvorili dokonalý funkčný a estetický celok, ktorý ponúka množstvo úložného priestoru a zároveň lahodí aj oku svojimi čistými líniami. Interiéru prepožičiava originalitu a luxusný nádych.

Obývačka s kuchyňou

Dominantou kuchyne je krásna, dvojtónová kuchynská linka s mozaikovou zástenou. Využíva celú plochu steny, čím maximalizuje úložný priestor. Pomocou skriniek na priľahlej stene na ňu elegantne nadväzuje jedálenský stôl a vytvára malý kútik pre často používané kuchynské spotrebiče.

šedá kuchynská linka
jedáleň s úložným priestorom

Obývačka je vďaka veľkému oknu dobre presvetlená a poskytuje pocit slobody a pohodlia. Jedálenská časť je oddelená posuvnou skrinkou s televízorom, ktorú sme uprednostnili pred možnosťou statickej zásteny za stolom, pretože priestor udržuje otvoreným a svetlým.

Výhodou je, že týmto spôsobom si majitelia môžu prispôsobiť pozorovací uhol pri pozeraní televízie podľa potreby, tak aby dobre videli aj pri varení, ale i počas oddychu na sedačke.

skrinka pod tv
skrinka pod tv

Dizajnovou dominantou je štýlový luster Nowodvorski ladiaci so svietidlami rovnakého typu nad jedálenským stolom.

Podľa požiadaviek klienta sme do obývačky zapracovali aj akvárium, ktoré vďaka na mieru navrhnutým okolitým skrinkám nevstupuje do priestoru. Roh miestnosti je vyplnený sedačkou v tvare L, z ktorej možno sledovať ako akvárium, tak aj televíziu.

obývačka s betónovou stenou

Spálňa

Po vstupe do spálne si človek ihneď všimne na mieru navrhnutú posteľ, za ktorou sa nachádza sivá čalúnená zástena. Po stranách postele sú umiestnené nočné stolíky so svetlom a elektrickou zásuvkou. Vedľa knihovničky nájdeme posuvné dvere so zrkadlom vedúce do priestranného šatníka.

spálňa s betónovou stenou
spálňa s úložnými priestormi
úložné priestory so šatníkom
šatník v spálni
šatník v spálni

Na prianie klienta sme do návrhu spálne zakomponovali aj toaletný stolík, ktorý má vďaka svojej pozícii pri okne dostatočné množstvo denného svetla. Aby izba poskytovala čo najväčší pocit slobody, taburet na sedenie sa dá pod stolík zasunúť a nezavadzia tak pri prechádzaní. Nad celou spálňou visí biely luster s jemnými hranami, pričom množstvo prirodzeného svetla sa dá jednoducho regulovať sivými zatemňovacími závesmi.

komoda v spálni

Chodba

V chodbe sa priamo pri vstupe nachádza drevený obklad s vešiakmi rozmiestnenými v postmodernom štýle. Vedľa nich sú umiestnené skrine na oblečenie a topánky s dvierkami bez kľučiek. Séria obrazov lemujúcich chodbovú stenu priestor oživuje a spestruje

biela predsieň s úložným priestorom
biele vchodové dvere s úložným priestorom
biela predsieň s drevom
drevený obklad s vešiakmi

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.