Top

Rekonštrukcia kuchyne v Novom meste

Kuchynská linka je neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru. Možno aj práve preto sú jej prevedenia tak mnohoraké. Klasická biela kuchyňa je pravdepodobne najobľúbenejším riešením. Veľa ľudí k nej inklinuje, pretože symbolizuje čistotu a pôsobí príťažlivo. Je pravda, že kombinácia bielej s drevom ponúka nadčasový vzhľad, no my sa nebojíme ani odvážnejších riešení, ktoré do Vašej kuchyne vdýchnu novoobjavený pocit odlišnosti a jedinečnosti. Okrem vzhľadu sa naše riešenia na mieru môžu pochváliť aj mnohými ďalšími prednosťami a „vychytávkami“. Vedeli ste napríklad, že na niektorých povrchoch nevidno žiadne odtlačky? Že nie? My áno! Pri návrhu Vás zoznámime a inšpirujeme možnosťami z oblasti materiálov a nasmerujeme Vás tak, aby výsledný efekt spĺňal všetky kritéria profesionálnemu dizajnu a spracovaniu.

Kombinácia použitá v kuchyni na Robotníckej ulici možno nie je pre každého, no je to kombinácia, ktorá sa len tak ľahko nestratí. Čierna farba s drevom si zachováva svoju eleganciu, no nestráca ani na odvážnosti v tmavom prevedení. Svetlé drevo tento koncept dopĺňa a oživuje ho.

Samotná kuchyňa sa delí na dve časti. V tej prvej sa nachádzajú skrinky od podlahy až po strop, v ktorých sú zabudované aj kuchynské spotrebiče a veľká potravinová skriňa. Keďže v kuchyni nie je nikdy dosť miesta, aj druhá časť ho využíva až po samotný strop. Horné skrinky síce sú trochu vyššie, no na odkladanie vecí, ktoré sa používajú len občasne, poslúžia výborne.

Na drevenom dekóre je vidieť výrazná štruktúra, ktorá vytvára kontrast s jednoliatou čiernou farbou. Naviac, kontrastne pôsobiaci dekór upriamuje pozornosť na pracovnú dosku, ktorá je stredobodom celej kuchyne. V tomto prípade umelecky využívame hru farieb a kontrastov rovnakým spôsobom, ako by použil na upriamenie Vašej pozornosti maliar na obraze alebo fotograf na fotografii.

Originálnosť celého priestoru ešte dopĺňame aj industriálnym stropným svietidlom, ktoré dodá teplé lúče svetla do celej kuchyne.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si poradiť od profesionálov.