Top

Trojizbový byt pri jazere Draždiak

Kompletné rekonštrukcie v sebe skrývajú hneď niekoľko úskalí. To, čo sa môže zdať ako „obyčajná“ výmena nábytku a materiálov, sa behom chvíle môže zmeniť na zdĺhavé sa pasovanie so skrytými problémami a neočakávanými komplikáciami v pôvodnej stavbe. Predstaviť si finálne prevedenie interiéru tiež nemusí byť jednoduché, keďže ste si postupom času navykli na už existujúci vzhľad. S týmto problémom sa však vieme hravo popasovať. Pripravíme pre Vás realistické interiérové vizualizácie umožňujúce nahliadnuť do budúcnosti, v ktorej uvidíte Váš novo zrekonštruovaný interiér. Ich výhodou je, že Vám okrem dispozície a rozmiestnenia ukážu aj správanie materiálov, farieb a jednotlivých kusov nábytku.

Koncept, materiály, farebnosť

Kompletná rekonštrukcia 3-izbového bytu pri Draždiaku poskytla na výber niekoľko smerov, ktorými sme sa mohli uberať. Z nich sme vybrali jeden, ktorý spĺňa praktické riešenie využitia priestoru s ohľadom na potreby Vášho životného štýlu. Naše riešenie bolo následne rozkreslené a prenesené do vizualizácie, ktorá je dôverným obrazom záverečného produktu.

Samotná dispozícia bytu sa niesla v klasickom petržalskom duchu s úzkou chodbou s prepojením na toaletu a kúpeľňu, pričom sme priestor medzi dverami vyplnili zrkadlom po celej dĺžke steny. Nad toaletou sme nainštalovali skrinku na mieru. Namiesto pôvodnej vane sme kúpeľňu vybavili priestranným walk-in sprchovým kútom a skrinky sme zladili s celkovým vzhľadom nábytku v iných častiach bytu. Vstupná časť bytu poskytuje dostatočné miesto na vešanie a odkladanie oblečenia a topánok. O to sa stará šatníková skriňa so sedením, ktorá prepája chodbu s obývačkou.

V dennej časti dominuje drevodekor v kombinácii s bielou, pričom akcenty a doplnky sa nesú v mentolových farbách. Plnohodnotný kuchynský ostrovček sa stará o maximálne využitie priestoru spojenej obývačky a kuchyne. Okrem toho sa ďalej napája na masívny jedálenský stôl, pričom na opačnej strane je kuchynská linka v ladiacich odtieňoch so zabudovanými spotrebičmi a drezom.

Hlavná otvorená časť bytu je napojená na dve spálne. Tie sa nesú v jednoduchom dizajnovom prevedení a spĺňajú všetky podmienky pre pohodlný a ničím nerušený spánok. V hlavnej spálni sme pre oživenie použili zaujímavú tapetu v jemných mentolových odtieňoch. Priestor dopĺňa krásna a pohodlná manželská posteľ s visiacimi nočnými svietidlami. Na želanie sme navrhli aj pracovnú časť pozostávajúcu z pracovného stolíka, stoličky, zásuviek a menšieho televízora.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si poradiť od profesionálov.