Top
Praha

Návrh interiéru Rodinného domu

Mladá päťčlenná rodina nás požiadala vytvoriť návrh interiéru rodinného domu v blízkosti Prahy. Keďže majú tri malé deti, potrebovali priestranný interiér bez zbytočne komplikovaných dizajnových prvkov, ktorý by dobre poslúžil celej rodine počas výchovy detí.

Interiér sme navrhli veľmi jednoducho. Vytvorili sme miesto pre varenie, stolovanie, hranie aj relax. Čistý minimalistický dizajn sa nesie celým hlavným priestorom. Kombinácia lesklých bielych plôch so svetlou podlahou a tmavším nábytkom pôsobí vyvážene a dodáva interiéru teplo.

Kuchyňa

Majiteľov uchvátila moderná biela kuchynská linka IKEA so zástenou z betónovej omietky. Linka rodine poskytla dostatočný priestor a komfort na varenie a pritom aj dobre vyzerá a je finančne dostupná. Ako dizajnéri môžeme povedať, že Ikea nie je vždy to najideálnejšie riešenie, avšak musíme priznať, že pomer cena, výkon a vzhľad je veľakrát pre ľudí neodolateľný.  V jedálenskej časti je veľký jedálenský stôl, za ktorý pohodlne usadne šesť ľudí.

ikea kuchyňa
ikea kuchyna
ikea kuchyna a jedalensky stol
ikea kuchyna a jedalensky stol
ikea kuchyna a jedalensky stol

Obývacia izba

Obývacia izba je takisto veľmi jednoducho riešená. Majiteľka je vášnivá čitateľka kníh a preto potrebovala priestrannú knižnicu, kde by mohla všetky svoje knihy uložiť.  Okrem priestrannej knižnice nájdeme v obývačke aj veľkú sedaciu súpravu v neutrálnej šedej farbe kam sa poľahky pomestí celá rodina. Tá necháva vizuálne vyniknúť teplým medovým odtieňom podlahy a tmavohnedým nábytkom. Doplnená je tyrkysovými poduškami a interiérovými doplnkami, ktoré prinášajú ďalšiu akcentovú farbu do interiéru. Ak sa niekedy v budúcnosti stane, že ich tyrkysová farba omrzí, poľahky ju vymenia za inú, modernejšiu a interiér tak nestratí svoje čaro. Jediným naozaj dizajnových prvkom v obývacej izbe je krásne tvarovaný dizajnový radiátor.

obyvacka
obyvacka s kniznicou
obyvacka s kniznicou

Minimalistický dizajn interiéru tohto rodinného domu svojou jednoduchosťou a vyváženosťou spĺňa dizajnové nároky majiteľov a zároveň aj potreby modernej rodiny, pre ktorú vytvára teplo domova.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.