Top

Návrh Priestrannej kúpeľne

Návrh kúpeľne sme vytvorili pre čitateľku časopisu „Náš útulný byt“. Jej želaním bolo zladiť kúpeľňu s existujúcim zariadením kuchyne v provensálskom štýle, pritom však vizuálne smerovať návrh kúpeľne viac k vintage a glamour štýlu. Na prvý pohľad vyzeralo zadanie ako nesplniteľná podmienka. Veď si skúste predstaviť ako kombinujete provensálsky dizajn s prvkami vintage a glamour. Oba štýly sú charakteristické rozdielnymi znakmi a hľadať niečo spoločné je naozaj výzva. Pre tím interiérových dizajnérov z Funk design to bola však zaujímavá úloha.

Pozitívom bolo, že samotný priestor kúpeľne bol naozaj veľkorysý. To nám umožnilo pohrať sa s kompozičnými celkami a zapracovať sprchový kút a zároveň aj krásnu dizajnovú vaňu. Po rozmiestnení týchto základných prvkov každej kúpeľne ostalo miesto pre detaily.

Pridali sme priestrannú skriňu, práčku so sušičkou, veľké zrkadlo a stále ešte ostalo miesto pre kúpeľňové skrinky na uteráky, drobnosti a hygienické potreby. Farebne sme kúpeľňu ladili do kombinácie čisto bielych maloformátových obkladačiek a šedého nábytku, ktoré prepájal kúpeľňu už s existujúcou kuchyňou.

“Najväčšou výzvou bolo zladenie provensálskeho a glamour štýlu.“

Aby sme kúpeľni dodali punc originality a glamour „feeling“, nad vaňu sme zavesili krásny dizajnový krištáľový luster a na podlahu dali mozaikovú čiernobielu dlažbu. To vytvorilo výrazný kontrast, ktorý však prepojil jednotlivé štýly farebne v jeden celok.

Na začiatku vyzeral návrh kúpeľne ako malý a komplikovaný projekt. Ten sa však počas vytvárania návrhu premenil na zábavný a kreatívny projekt a jeden z našich najobľúbenejších návrhov.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.