Top
Na Pankráci, Praha

Kompletná rekonštrukcia trojizbového bytu

Trojizbový byt na pražskom Pankráci si po rokoch vyžadoval rozsiahlu rekonštrukciu. Nachádza sa v pôvodnom bytovom dome postavenom ešte v 40-tych rokoch minulého storočia. Našou úlohou bolo od základu prepracovať celú dispozíciu, tak aby spĺňala požiadavky modernej doby, pripraviť návrh interiéru a zabezpečiť kompletnú rekonštrukciu bytu.

Kuchyňa s obývačkou

Pri zmene dispozície sme zväčšili priestor prepojením kuchyne s obývačkou, spojili kúpeľňu s toaletou a zamurovali vchod do kuchyne z chodby. V chodbe tak vzniklo miesto pre šatníkovú skriňu vyrobenú na mieru. Krásne sa nám podarilo presvetliť aj tmavú kúpeľňu, kam sme priviedli kúsok svetla pomocou okna. V kuchyni pribudol aj ostrovček spojený s jedálenským stolom. Výrazným dizajnovým prvkom je mozaikový obklad slúžiaci ako zástena v kuchyni.

V duchu nášho základného pravidla, sme využili každý jeden meter štvorcový na vytvorenie funkčného avšak esteticky pôsobiaceho interiéru. Na relatívne malej ploche sme dokázali umiestniť všetko čo rodina potrebuje a byt pritom stále nepôsobil stiesneným dojmom. Televíziu sme zapustili do steny medzi kuchyňou a chodbou. To nám umožnilo vytvoriť miesto pre pracovný kút a knižnicu. Majitelia sú vášniví cestovatelia a potrebovali preto dostatok miesta na odkladanie svojich kníh.

V spálni sme ušetrili miesto použitím posuvných dverí namiesto tradičných krídlových. Zmestil sa aj šatník prístupný cez dva oddelené vchody.

kuchyňa s obývačkou
kuchyňa s ostrovčekom
kuchyňa s jedálenským stolom
kuchyňa s obývačkou

Kúpeľňa

Jednoduchý dizajn kúpeľne vo svetlých odtieňoch pôsobí veľmi decentne a pritom vyvoláva pociť čistoty. Ten je ešte viac zvýraznený svetlom z okna nad vaňou kombinovanou so sprchovým kútom . Ten je obložený zaujímavým mozajkovým obkladom.

biela kúpeľňa
biela kúpeľňa

Interiérový návrh sme vypracovali v roku 2014. Kompletná rekonštrukcia bytu zahŕňala aj výmenu vodoinštalácie, elektroinštalácie a zmodernizované bolo aj kúrenie a vlastný kotol.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.