Top

Štvorizbový byt v Ružinove

Mladá trojčlenná rodina nás oslovila s požiadavkou pripraviť návrh interiéru ich nového trojizbového bytu, ktorý potreboval rozsiahlu rekonštrukciu. Byt nachádzajúci sa v jednom z prvých ružinovských panelákov kúpili v pôvodnom stave. Kompletná rekonštrukcia bytu v tomto prípade priniesla aj zásadné dispozičné zmeny. Typický pôdorys trojizbového bratislavského bytu sme zmenili tak, aby majitelia získali tri plnohodnotné izby a naviac pracovňu. Kuchyňu sme presunuli z polizby do obývačky a z voľnej miestnosti sme spravili pracovňu.

Na želanie majiteľov sme pripravili interiérový návrh v škandinávskom štýle. Ako je pre škandinávsky interiérový dizajn tak typické, celý interiér je ladený do svetlých farieb a používa prírodné materiály. V tomto prípade je to biely nábytok v kombinácii s pôvodnou drevenou podlahou. Podlahe sme vdýchli nový život po tom, ako sa prebrúsila a znova nalakovala. Farebne pôsobí byt po kompletnej rekonštrukcii veľmi čisto a konzistentne.

Predsieň

Už pri vstupe bielymi vchodovými dverí je jasné, že v byte prevláda škandinávsky štýl v bielych farbách. Vstupná predsieň obsahuje praktický šatník, ktorý sme naprojektovali a vyrobili na mieru. Šatník obsahuje priestor na zavesenie šatstva, šuflíky pre uloženie obuvi a praktický úložný priestor. V ďalšej predsieni sa nachádza veľká roldor skriňa, ktorú sme opäť naprojektovali a vyrobili na mieru.

roldor skrine
biela predsieň s hojdačkou

Kuchyňa s obývačkou

Zmenená dispozícia mala svoj vplyv aj na zariadenie bytu. Kuchynskú linku sme navrhli a vyrobili na mieru, aby dokonale zapadla do obývačky. Ako povrchový materiál sme vybrali matnú bielu farbu. V obývačke sme použili visiace svietidlá čiernej farby. Klient sa rozhodol ponechať pôvodné fabióny na strope. Závesy a záclony na oknách zjemňujú celkový pocit z priestoru.

obývačka s dizajnovým lustrom
obývačka s dizajnovým lustrom
šedá sedačka
biela kuchynská linka
biela kuchynská linka

Spálňa

Priestor spálne s francúzskymi oknami sme zútulnili závesmi a záclonami v rovnakých farbách ako tie v obývačke. Pôvodný medený kruhový luster, ktorého dizajn nás veľmi zaujal, sme repasovali. Priestor sme doplnili novými nočnými stolíkmi a lampičkami v medenom prevedení. Dekorácie sa nesú opäť v škandinávskom štýle – čiernobiele obrazy sme umiestnili na poličku nad posteľ. Tým sme docielil zjednodušenie výmeny obrazov.

biela spálňa
biela spálňa
spálňa v škandinávskom štýle
nočný stolík s lampou

Kúpeľňa

Aby kúpeľňa nepôsobila tak stiesneno, rozhodli sme sa použiť veľké zrkadlo na optické rozšírenie maličkého priestoru.

malá kúpeľňa
biela kúpeľňa

Detská izba

Detská izba sa opäť nesie v kombinácii bielej a dreva. Biela detská posteľ v tvare domčeka je doplnená guľatými LED svietidlami. Oproti postieľke sme navrhli šedý šiator, ktorý podnecuje detskú fantáziu k hrám. Izba obsahuje aj kútik s detským nábytkom a zrkadlom.

detská izba baldachýn
detská posteľ domček
biela detská izba baldachýn
detská izba kútik
detské zrkadlo
detská posteľ domček

Kompletná rekonštrukcia

V rámci tohto projektu sme pre majiteľov vypracovali kompletnú projektovú dokumentáciu zahŕňajúcu novú vodo a elektroinštaláciu, nábytok na mieru a navrhli sme novú dispozíciu aj celý interiér.

Projektová dokumentácia slúžila ako vstup pre kompletnú rekonštrukciu celého bytu.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.