Top

Častá otázka, ktorú si možno kladiete aj vy po tom, čo ste dostali od interiérových dizajnérov vizualizáciu vášho vysnívaného interiéru.

Naša odpoveď je jednoduchá: áno, jednoznačne odporúčame. Ideálne hneď po vytvorení interiérových návrhov. Výnimkou sú rodinné domy alebo byty, ktoré ešte neboli skolaudované alebo sú v štádiu prípravy výstavby. V týchto prípadoch je výhodnejšie mať návrh aj projekt pripravený včas pred realizáciou z dôvodu plánovania remeselníkov a dodávok.

Prečo postupovať takto?

Ide najmä o časové a praktické dôvody:

  • Proces naceňovania a výber dodávateľov trvá približne 3 týždne. (Celková dĺžka závisí od veľkosti priestoru.)
  • Od objednávky do dodania prvkov do interiéru podľa projektovej dokumentácie môže prejsť aj 12 týždňov.
  • Práce počas realizácie na seba nadväzujú. Napríklad stolár príde zamerať priestor až po tom, ako sú položené podlahy a stanovené výšky stropov.

Aké sú výhody realizácie interiéru po návrhoch?

  • Nasťahujete sa oveľa skôr. Ak realizáciu odložíte na neskôr, radosť z vášho nového bývania, prirodzene, oddialite.
  • Nevzniknú odchýlky. Detaily z projektu budeme mať v čerstvých hlavách, a preto budú realizácia i výsledok presnejšie, spĺňajúce vaše predstavy aj do najmenších detailov.
  • Nestratíme sa v čase. V prípade neskoršej realizácie (napríklad po mnohých rokoch) si budeme musieť všetky detaily z projektu opätovne naštudovať, čo neprispieva k efektivite.
  • Získate očakávaný výsledok za prijateľnú dobu. Za normálnych okolností v prípade takéhoto postupu nevznikajú časové prieťahy.

Kedy môžem začať realizovať?

Kompletne zariadiť interiér na základe projektu, ktorý vyplynul z návrhu interiéru a interiérovej štúdie, môžeme iba v prípade skolaudovaného bytu alebo rodinného domu a ak do nich vieme vstúpiť z dôvodu vymerania skutkového stavu.

Čo ak chcem realizovať, no nemám k dispozícii financie?

Refinancovanie u nás nie je problém. Spolupracujeme s overenými finančnými a hypotekárnymi poradcami, ktorí pre vás dokážu zabezpečiť najvýhodnejšie financovanie realizácie interiéru.

Záver

Chcete sa čo najskôr presťahovať do vášho vysnívaného domova? Odporúčame robiť projekt aj realizáciu súčasne po obdržaní návrhu interiéru. Takýto postup sa nám osvedčil a garantuje najlepší výsledok.
Vo Funk design vieme zastrešiť vizualizáciu, projekt aj samotnú realizáciu. Spolupracujeme s overenými dodávateľmi, pre ktorých je kvalita práce rovnako dôležitá ako dodržiavanie termínov.

Potrebujete pomôcť s návrhom a realizáciou interiéru?