Top

Dvojizbový byt Pri starej prachárni

Štýl je schopnosť jednoducho vysloviť komplikované veci. Nie však naopak.

V citáte francúzskeho básnika Jeana Cocteaua nachádzame zrnko pravdy aj v oblasti interiérového dizajnu. To, čo je na prvý pohľad jednoduché a priamočiare, môže v skutočnosti predstavovať dlhé mesiace plánovania a realizácie, ktorých výsledkom je dokonalá funkčnosť a estetická jednotnosť.

Na prvý pohľad jednoduchý a čistý interiér sa teda nemusí rodiť úplne jednoducho. Bežný človek, ktorý obdivuje krásu pekného interiéru ani len netuší, čo všetko sa skrýva pod povrchom a čo všetko si takéto dielo vyžiadalo umu, plánovania a námahy.

Presne takým je aj byt s adresou Pri starej prachárni. Novostavba, ktorú si majitelia vybrali pre jej lokalitu, zaujímavú dispozíciu aj „vôňu novoty“. Tá so sebou nesie predpoklad, že nebudú potrebné drastické zásahy ani zbytočné komplikácie. Naopak, naskytne sa vám možnosť voľby ako je napríklad výber štandardu, vybavenia, podláh, dvier, obkladov a dlažby. Problémov a komplikácii v tomto prípade možno bude menej, o je však viac alternatív a možných riešení. Ako postupovať ďalej?

Každý nový projekt začneme analýzou a prípravou vízie. Neberte nás preto len ako realizátorov, ale aj ako inšpirátorov. Inšpirovať vieme rovnako dobre ako realizovať. A naviac, máte istotu, že vízia, ktorú vytvoríme bude spĺňať vaše požiadavky, bude v rámci rozpočtu realizovateľná. To sú len niektoré z mála výhod spolupráce s odborníkmi.

Rokmi skúseností už vieme preniesť dizajn z papiera do dispozície, použitých typov materiálov a nábytku tak, aby naša spoločná vízia a finálny produkt predstavovali to, čo sa od neho očakáva – dokonalé stelesnenie predstavy o bývaní.

Poďme sa ale pozrieť, ako sme riešili byt Pri starej prachárni.

Koncept, materiály, farebnosť

Hlavným konceptom je otvorená denná časť obývačky s kuchyňou, ktorá je prepojená s izbou na jednej a s chodbou vedúcou do spálne na druhej strane. Bielu farbu kuchynského vybavenia so šedým lemom sme doplnili drevenými skrinkami nad pracovnou plochou.

Drevená podlaha nám umožnila striedmu bielu a šedú prepojiť s podobnými odtieňmi v priestore a s drevenými prvkami nábytku použitého v iných častiach miestnosti. Takáto vizuálna prepojenosť je badať aj v bielej skrinke na audio a video umiestnenej vedľa dreveného jedálenského stola, oproti ktorému sa nachádza pohodlná sedačka Matuzzi v látkovom prevedení.

Spálňa

V svetlej a priestrannej spálni so šedými prvkami narábame s priestorom tak, aby sa jeho prvky navzájom prirodzene dopĺňali. Posteľ s jednoduchou konštrukciou je spolu so solitérmi umiestnená na subtílnych nožičkách. Celú dĺžku steny sme využili na potreby šatníkovej skrine, ktorá je s posteľou spojená poličkami.

Kúpeľňa

Kúpeľna s obkladom v pastelových tónoch.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si poradiť od profesionálov.