Top

Rodinný dom v Záhorskej Bystrici

Mladá trojčlenná rodina s malým dieťaťom nás požiadala vytvoriť návrh interiéru rodinného domu v Záhorskej Bystrici, ktorý si práve kúpili ako holodom. Majitelia nemali úplne presnú predstavu o tom, ako by ich budúci interiér mal vyzerať a nechali si poradiť od našich skúsených interiérových architektov. Toto je doslova ideálny prípad, pretože architekt má dokonale naštudované najnovšie trendy a technológie a vie klienta usmerniť a bezpečne previezť celým procesom navrhovania aj realizácie.

Keďže majitelia nemali jasnú predstavu, nechali celý interiérový návrh na nás. Jedinou požiadavkou bolo použitie dreveného schodiska a drevených materiálov v návrhu. Navrhli sme pre nich veľmi jednoduchú farebnú kombináciu založenú na kontraste svetlého dreva použitého na podlahe aj na nábytku a bielej farby. Tieto dve farby sa konzistentne objavujú v celom interiéri. K nim ešte pribudli neutrálne odtiene sivej farby. Takáto jednoduchá farebná schéma umožní pridať ďalšie farby neskôr a doplniť tak paletu o živšie odtiene.

Kuchyňa s obývačkou

Kuchyňu sme navrhli v tvare písmena U, čo ponúka rodine dostatočný pracovný priestor pre varenie. Kuchynská linka je zakončená poličkou a obsahuje plynovú varnú dosku so sklenenou zástenou v priestore. Tá zabezpečí, aby sa pri varení neprskalo na jedálenský stôl a ochráni ho aj pred prevrhnutým riadom.

kuchyňa s obývačkou
kuchyňa s jedálenským stolom
kuchyňa s jedálenským stolom
kuchyňa s obývačkou
kuchyňa v rodinnom dome
kuchyňa v rodinnom dome

Obývačke dominuje tmavošedá sedačka s výraznými poduškami a sivým pufom na sedenie. Oproti sedačke sa nachádza do steny integrovaná knižnica.

škandinávska obývačka
knižnica v obývačke
komoda vyrobená na mieru

Kúpeľne

Rodinný dom má na každom poschodí jednu kúpeľňu. Tá na prízemí je menšia a zmestil sa do nej iba sprchovací kút. Kúpeľňa na poschodí je veľkorysejšia a zmestila sa do nej vaňa aj množstvo úložného priestoru, ktorý bol pre ňu navrhnutý na mieru. Zaujímavosťou oboch kúpeľní je krásny dizajnový mozaikový obklad, ktorý ich krásne oživil.

mozaika v kúpeľni
mozaikový obklad
zrkadlo v kúpeľni
zrkadlo v kúpeľni
biela kúpeľňa
úložný priestor v kúpeľni

Vstupná chodba

Reprezentatívne pôsobí aj vstup do domu a chodba. Takisto ako zbytok bytu, je navrhnutá v kombinácii dreva a bielej farby s nábytkom vyrobeným na mieru.

predsieň v rodinnom dome
predsieň v rodinnom dome

V rámci tohto projektu sme pre klienta vypracovali kompletnú projektovú dokumentáciu a navrhli vstupnú chodbu, kuchyňu s obývacou izbou a obe kúpeľne.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.