Top

Štvorizbový mezonet v centre Bratislavy

Faktom je, že máme radi luxusné a pekné veci. Naučili sme sa, že kvalita ide ruka v ruke s cenou. Mnohokrát vieme rozoznať kvalitu aj bez toho, aby sme poznali cenu alebo značku. Známa značka určite pomôže, nejde však o možnosť pochváliť sa. Nám záleží najmä na kvalite prepracovaných detailov, na ktorej pri našich realizáciách poctivo trváme. Ako sa hovorí: „možno to bude bolieť, ale výsledok bude stáť určite za to“.

Rekonštrukcie a ich realizácie sú náročné ako na čas, tak aj na logistiku. Je treba zorganizovať a zosúladiť niekoľko odlišných dodávateľov, aby na seba práce logicky nadväzovali a dopĺňali sa. Tým projekt dostáva oveľa rýchlejší a ucelenejší spád. Na všetky tieto úkony dohliadame tak, akoby sa jednalo o naše vlastné bývanie. Okrem toho zastupujeme aj úlohu poradcov a inšpirátorov a dohliadame na správne smerovanie projektu. Inšpiráciu ponúkneme v podobe jedinečných riešení, ktoré vieme aj efektívne zrealizovať. Pri rekonštrukciách treba rátať aj s nečakanými problémami, ktoré síce môžu spôsobiť vrásky na čele, no s našimi skúsenosťami a trpezlivosťou ich spolu hravo prekonáme.

Koncept,  materiály,  farebnosť

To všetko sme zvládli aj v prípade 4-izbového mezonetového bytu rozdeleného na dve časti na Cukrovej ulici v Bratislave. Je to byt, ktorý sa môže pochváliť dvomi spálňami s kúpeľňou na vrchnom a otvoreným priestorom obývacej izby s kuchyňou na spodnom poschodí. Pre veľkosť samotného priestoru sme si mohli dovoliť vybrať sedačku nadmernej veľkosti, ktorá je vyrobená z komponentov tak, aby priestor dopĺňala, no neprepchávala. Doplnená je pouffom na mieru. Farebne ladená stena za sedačkou necháva zrak prirodzene padnúť na jasné skrinky pod televízorom a panel za ním. Aj kuchyňa, ktorá je prirodzene spojená s obývačkou, sa vyznačuje rovnakým dekórom ako zvyšok bytu. Jeho základom je drevo a farebné prevedenie v bielej a šedej. Odráža sa aj v jedálenskej časti, kde ho možno vidieť v masívnom stole s nohami vyrobenými šikovným kováčom. Pracovná doska z umelého kameňa lemujúca celú linku sa napája na parapet okien. Výrazným prvkom celej kuchyne je trojica sklenených svietidiel v medenom odtieni.

Na poschodie sa dostaneme zo vstupnej chodby. Tá je zaujímavá svojím skrytým šatníkom za závesnou časťou, do ktorého sa vchádza zrkadlovými dverami. Úložného priestoru nikdy nie je dosť. V tomto duchu sa nesie aj hlavná spálňa, v ktorej je prepojená šatníková skriňa s komodami pod šikmou strechou. Oproti nej je knižnica plná kníh v rovnakom štýle. V spálni sme použili rovnaký trik ako v obývačke, keďže aj tu dáva zadná farebná stena jasný výraz bielej šatníkovej skrini oproti.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.