Top
Vršovice, Praha

Návrh interiéru MEZONETU

Návrh mezonetu v podkrovnej nadstavbe priniesol pre nás nejednu výzvu. Šikmé steny a nosné konštrukcie predstavovali len časť problematických miest, pre ktoré sme hľadali vhodné riešenie.

Mladá majiteľka, vášnivá kuchárka, potrebovala dostatočný priestor na realizáciu svojich kulinárskych špecialít. Kuchyňa preto musela byť navrhnutá bez akýchkoľvek kompromisov aj napriek tomu, že nás z jednej strany obmedzovala šikmá strecha a z druhej nosný stĺp.

Situáciu sme však využili v náš prospech. To čo nemôžeme ukryť alebo odstrániť radšej zvýrazníme. Premenili sme preto zdanlivo nepotrebný kus nosnej konštrukcie na dizajnovú knižnicu, ktorá vizuálne oddeľuje kuchynskú a jedálenskú časť od obývacej.

biela kuchyňa s obývačkou

Samotná kuchyňa bola riešená v kombinácii svetlého dubového dreva a striekanej bielej kuchynskej linky s vysokým leskom, čo jej dodalo čistotu tak príznačnú pre škandinávsky dizajn a minimalizmus. Podarilo sa nám do nej ukryť vinotéku v podobe poličky ale aj samostatnej chladničky na víno.

Jedálenský stôl TON z masívneho dreva je krásne osvetlený strešnými oknami a priam láka svojou atmosférou k stolovaniu. Dizajnové stoličky TON v rovnakom duchu dopĺňajú krásny masívny stôl a prinášajú trošku teplých odtieňov do svetlého interiéru.

kuchyňa s jedálenským stolom
kuchyňa s jedálenským stolom
kuchyňa s jedálenským stolom

Obývacia izba je navrhnutá podobne ako kuchyňa. Je čistá a biela. Zaujímavosťou je ukrytý biokrb v skrinke pre televízor. Podobne ako teplé odtiene dreva v podobe jedálenského stolu a stoličiek v kuchyni, aj plápolajúce plamienky v obývačke ohrejú priestor a vytvoria pocit domova. Krásne strešné okná púšťajúce množstvo svetla priam nabádali k vytvoreniu zátišia s kvetinami a posedením.

biela obývačka
biela obývačka
strešné okno

V tomto projekte sme pre majiteľku pripravili návrh interiéru mezonetu aj s dvomi verziami dizajnu kuchyne, pomocou ktorých sme jej odprezentovali aký flexibilný zvolený dizajnový štýl je.

Potrebujete pomôcť s návrhom interIéru? Nechajte si pomôcť od profesionálov.